PODSUMOWANIE PROJEKTU W RAMACH SZKOŁY Z KLASĄ 2.0

DSC_0317

Projekt “A w Rybniku…drzewo w szaliku” był realizowany przez całą klasę I A liceum ramach przedmiotu „wiedza o kulturze”. Łączy on dwa hasła tegorocznej edycji Szkoły z Klasą 2.0, czyli czytanie z odkrywaniem (z naciskiem na to drugie hasło).  Weszliśmy w role dziennikarzy-reporterów, którzy odkrywali pasjonatów jakiejś dziedziny, ciekawe miejsca czy wydarzenia związane z naszym miastem. Nasza opiekunka, pani Barbara Padula, całemu projektowi nadała intrygujący tytuł związany z drzewem, które  zostało “ubrane” przez 2 pasjonatki robótek na drutach. Mieliśmy poszukać inspiracji, przeglądając kilka roczników „Gazety Rybnickiej”, znanego wszystkim bezpłatnego miesięcznika społeczno-kulturalnego. Każda z grup projektowych miała nadać własny tytuł swojej pracy, kończąc: “A w Rybniku…”. Najważniejszymi celami projektu były:

  • odkrycie interesujących ludzi, miejsc, wydarzeń związanych z Rybnikiem (miejscem urodzenia, zamieszkania, chodzenia do szkoły)
  • rozbudzanie zainteresowań dziennikarskich
  • wzbogacenie wiedzy na temat gatunków dziennikarskich: wywiadu, reportażu
  • pobudzenie do kreatywnych działań
  • wzmocnienie poczucia własnej wartości
  • doskonalenie umiejętności pracy w grupie (odpowiedzialność, terminowość)

W ramach projektu powstały reportaże, m.in. o Szkole Tańca „Vivero”, teatrze młodzieżowym TARA-BUM czy młodych talentach artystycznych i sportowych.

Polecamy prezentację na temat Yarn Bombingu w Rybniku!

GDE Error: Unable to load profile settings