ŻKS ROW światełkiem w tunelu dla rybnickiej tradycji? [Malwina Pawlaszczyk]

Sezon żużlowy przy Gliwickiej 72 dobiegł końca. Mimo starań włodarzy i samych zawodników, drużynie KS ROW Rybnik nie udało się wywalczyć nominacji do wyższej klasy rozrywkowej.

Warto wspomnieć, że ekipa zaszła bardzo daleko; udało jej się awansować do wielkiego finału, w którym niestety nie pokonała rawickich „Niedźwiadków”. Górnośląska drużyna dostała jeszcze jedną szansę, jaką były baraże z pierwszoligową ŻKS Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Nie da się ukryć, że w dwumeczu, to Ostrovia okazała się triumfatorem.

Lata 2009-2012 z całą pewnością były najgorszym czasem dla rybnickiej tradycji, co okazało się ogromnym zaskoczeniem nie tylko dla miejscowych kibiców, ale i fanów z całego kraju, jako, że klub z Rybnika jest jedną z najbardziej cenionych organizacji. W końcu aż dwunastokrotnie sięgał po złoto w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Co oznacza, że w klasyfikacji, rybnicki żużel uplasował się na drugim miejscu, tuż za drużyną z Leszna.

Nie da się ukryć, że obecnie klub z Górnego Śląska, jest na skraju bankructwa, już kolejny rok z rzędu. Wiadomo też, że w przyszłym sezonie, ŻKS ROW Rybnik pod przewodnictwem Krzysztofa Mrozka zastąpi obecny KS ROW na żużlowej mapie Polski. Nowy prezes, wielokrotnie gościł na stadionie MOSiR, jako organizator Memoriałów, urządzanych ku pamięci tragicznie zmarłego Łukasza Romanka. Prezydent Miasta Rybnika, Adam Fudali otwarcie mówi, że nowy klub, dowodzony przez nowe osoby, może być światełkiem w tunelu dla rybnickiej tradycji żużlowej.

Zarząd nowego Stowarzyszenia działa od niedawna, jednak już kilkakrotnie zorganizował konferencje prasowe oraz spotkania z kibicami. Włodarze klubu do nowego sezonu przygotowują się bardzo intensywnie, a zarazem rozważnie. Przed nimi arcytrudne zadanie, jakim jest zmiana wizerunku klubu, który dzięki poprzednikom, stoi na bardzo niskim poziomie.

Nie znamy jeszcze szczegółów planu działań Stowarzyszenia ŻKS ROW Rybnik, jako, że pierwsze transfery i podpisywanie kontraktów z jeźdźcami nastąpi w grudniu.