Warsztaty dziennikarskie

W sobotę 29. września na warsztatach dziennikarskich odwiedził nas bardzo ciekawy gość, pan Marek Gajda, rzecznik prasowy UM Radlina, student dziennikarstwa we Wrocławiu.

Zajęcia zostały podzielone na dwa bloki. Pierwszy dotyczył dziennikarstwa jako kierunku studiów. Po dość dużej dawce teorii przyszedł czas na warsztaty.

Podzieliliśmy się na grupy i mieliśmy zadanie wcielić się w rzeczników prasowych, którzy rozwiązują bieżące problemy, takie jak: wybuch w elektrowni atomowej, oskarżenie wójta o molestowanie podwładnej czy konferencja prasowa ad hoc.

Po naszych wystąpieniach, pojawił się merytoryczny komentarz, który pozwolił nam zrozumieć specyfikę pracy PR-owca. ” Jestem ogromnie zaskoczony, że zjawiło się tak wielu zainteresowanych moim wystąpieniem. Cieszy mnie, że świat mediów jest atrakcyjny dla rybnickiej młodzieży. Jest w Was ogromny potencjał i chęć zgłębiania wiedzy o mediach, a to naprawdę dobrze rokuje. Widząc takich ludzi, jako potencjalnych przyszłych dziennikarzy i PR-owców, mogę być spokojny o losy mediów w naszym regionie” – komentuje, z dużym zadowoleniem,  prelegent.

Dziękujemy bardzo i zapraszamy na następne spotkanie!