Sport, dieta, zdrowie [Klaudia Ćwiek] – Tygodnik Rybnicki

 

Wiosna. Zwracamy coraz większą uwagę na to, jak wyglądamy. Nic prostszego, ale musimy pamiętać, że sama dieta nie wystarczy. Potrzebujemy także sporo ruchu.

Większość ludzi wybiera siłownię. Wyposażona w różnego rodzaju urządzenia, pomaga nam zrzucić zbędne kilogramy. Nasuwa się tylko pytanie, czy lepiej skorzystać z usług osobistego trenera, czy ćwiczyć we własnym zakresie?

 – „Trening z trenerem jest dużo efektywniejszy, ponieważ instruktor dobiera nam ćwiczenia, określa technikę ruchu i dzięki temu nie jesteśmy narażeni na urazy i kontuzje” – mówi menager, a także trener jednej z rybnickich siłowni Dawid Trella.

 Ale ruch to nie wszystko. Efekty będą większe, gdy do regularnych treningów dorzucimy dietę. Ważna jest równowaga pomiędzy dietą, pracą, a treningiem. Nie możemy przeciążać swojego ciała.

Wśród kobiet największą popularnością cieszą się zajęcia spalające tkankę tłuszczową i modelujące sylwetkę. Bardzo popularna w ostatnim czasie stała się także zumba.

Dla tych, którzy nie chcą korzystać z siłowni, bieganie, jazda na rowerze, czy  szybkie spacery to dobra alternatywa.Wysiłek fizyczny w połączeniu z dietą nie tylko daje nam oczekiwane rezultaty, ale jest przede wszystkim dla nas zdrowy.  Fitness sprawia, że dobrze się czujemy i rzadziej chorujemy. Siedzący tryb życia nikomu nie sprzyja, dlatego tak ważny jest codzienna dawka  ruchu.

Zatem, jeśli chcecie atrakcyjnie wyglądać latem, zachęcamy do regularnej aktywności fizycznej.

 

Klaudia Ćwiek