ROW wygrał kolejny sparing [Wojtek Grzegorzyca]

Drużyna Energetyka ROW Rybnik od 3 lutego przebywa na obozie treningowym w Rybniku-Kamieniu. Podczas zgrupowania, podopieczni Marka Wleciałowskiego rozegrali kolejny mecz kontrolny. Po porażce z MFK Karvina (2:0), drużyna z Rybnika zmierzyła się z BKS-em Stal Bielsko-Biała. Goście z Bielsko-Białej są obecnie trzecią drużyną III ligi śląsko-opolskiej.

Spotkanie odbyło się w wymiarze czasowym 2×45 min. Poza zawodnikami, którzy znaleźli się w kadrze na zgrupowanie, trener Marek Wleciałowski sprawdził kilku innych. Wśród nich znaleźli się także piłkarze, którzy wrócili do klubu z wypożyczeń.

Pierwsze trzydzieści minut spotkania było bardzo wyrównane, czego dowodem był utrzymujący się remis. W 32. minucie do głosu doszli rybniczanie. Błąd bielskiej obrony wykorzystał Idriss Cisse, który wyprowadził Energetyk ROW na prowadzenie. Trzy minuty później wynik na 2:0 podwyższył testowany zawodnik z Mołdawii. W dalszej części meczu żadna z drużyn nie zdobyła już bramki i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Energetyka ROW Rybnik.

Obecnie drużyna z Rybnika plasuje się na 17. miejscu w tabeli 1 ligi. Podopieczni Marka Wleciałowskiego 8 marca rozegrają swój pierwszy mecz ligowy po przerwie zimowej. Rywalem rybniczan będzie Stomil Olsztyn.

Energetyk ROW Rybnik – BKS Stal Bielsko-Biała 2:0 (2:0)

Bramki: Cisse, zawodnik testowany

ROW Rybnik: I połowa: Skrzeszewski, Kutarba, Motyka, zawodnik testowany, Bugdoł, Otręba, zawodnik testowany, Sobczak, Bałuszyński, Musiolik (25. Furgacz), Cisse. II połowa: Skrzeszewski, Michał Adamczyk, Motyka, zawodnik testowany (65. Gorzawski), Bugdoł (65. Janik), Otręba, zawodnik testowany, Sobczak (65. Popiela), Sitnik (80. Stebel), Furgacz (80. Mandrysz), Buchała.

BKS Stal Bielsko-Biała: I połowa: Łysoń, zawodnik testowany, Antczak, Kopeć, Wójcik, Czaicki, Łybyk, Wiśniewski, Karcz, Caputa, Pontus. II połowa: Łysoń, zawodnik testowany (46. Habdas), Antczak, Kopeć, Wójcik (46. zawodnik testowany) Czaicki, Łybyk (46. Brychlik), Wiśniewski (46. zawodnik testowany) Karcz, Caputa (60. Uzoma), Pontus.