Prostytutki, alkohol, narkotyki i giełda [Wojtek Grzegorzyca]

 

Film nakręcony przez jednego z najlepszych reżyserów naszych czasów. Martin Scorsese na podstawie biograficznej książki “Wilk z Wall Street” fantastycznie odwzorował karierę Jordana Belforta. Znakomitą ekranizację 71-letniego reżysera doceniła Amerykańska Akademia Filmowa, która przyznała “Wilkowi z Wall Street” pięć nominacji do “Oscar’a”.
Film “Wilk z Wall Street” opowiada autentyczną historię Jordana Belforta, jednego z największych oszustów w historii Wall Street i Stanów Zjednoczonych. Chciwość i przebiegłość – te słowa doskonale charakteryzują amerykańskiego brokera. Dzięki prowadzeniu interesów na krawędzi prawa, a nawet łamiąc je dorobił się milionów, a także zwrócił na siebie uwagę służb specjalnych. Prostytutki, alkohol, narkotyki i giełda – wszystko to staje się nieodłącznym elementem życia oszusta z Wall Street.

W rolę “Wilka” wciela się jeden z najbardziej popularnych aktorów Hollywood. Leonardo DiCaprio doskonale odgrywa rolę Jordana Belforta, pokazując wszystkim swoje aktorskie umiejętności. Amerykański aktor zagrał inteligentnego przywódcę, który potrafi porwać tłumy, a zarazem żałosnego narkomana, prowadzącego chaotyczny i skandaliczny tryb życia.

 Za rolę w “Wilku z Wall Street”, Leonardo DiCaprio otrzymał “Złoty Glob”, a także nominację do “Oscar’a”.

 Na planie filmowym “Wilka z Wall Street” pojawili się także tacy aktorzy jak: Jonah Hill, czy też Matthew McConaughey. Fantastyczna obsada aktorska jeden z wielu powodów, dla których powinniście zobaczyć ten film.