Jeden głupiec czyni wielu głupców. [Piotr Kucharski]

 Ludzka głupota atakuje nas z coraz bardziej zaciekle, szczególnie pod postacią plastikowych panienek i ich nażelowanych gogusiów. Irytujące psiapsiółki, stałe bywalczynie solariów, absolwentki dyskotek, Barbie trzymające się wraz ze swoimi Kenami, typy w dresikach, spotykamy wszędzie. Idąc ulicą nietrudno natknąć się na „elitarne” grupki takich osób, które znajdują zamiłowanie w słuchaniu swojej „muzyki”, która brzmi jak zapętlony odgłos silnika starego Jelcza. Oczywiście wszyscy muszą słuchać tego razem z nimi.

Jadąc autobusem często jesteśmy raczeni rozmowami postronnych ludzi . Przy okazji dowiemy się jakie „krejzi akcje” działy się na ostatniej „dysce”. W Internecie czytamy „ambitne” wypowiedzi, gdzie ku…a traktowana jest jako znak interpunkcyjny, a zasób słów ograniczony jest do minimum.

Na „You Tube” znajdziemy mnóstwo przejawów głupoty wszelkiej maści. Ostatnio popularny stał się „Cinamon Challenge”, gdzie autorzy vlogów prezentują swój poziom idiotyzmu i wręcz rozkazują nam podjąć się tego samego wyzwania.

w poszukiwaniu winnego…
Kogo winić za taki stan rzeczy? Czwartą władzę?, która robi papkę z mózgu, lansując przy tym kretynizm, wydając coraz to nowe, „wysokich lotów” show? Być może osoby publiczne? Krzykacze, bełkoczący o tym, co jest trendy. Polityków? Prawdziwe „gadające głowy”, które mogą popisać się swoją ignorancją i bezmyślnością.

na bieżąco…

Ostatnio rozbawił mnie jeden z panów „pracujących” na Wiejskiej, który wypowiedział się o głośniej ustawie A.C.T.A: „… Ja nie znam dokładnie tej ustawy, ale moi ludzie odpowiedzialni za zapoznanie się z nią są przekonani, że jest ona bezpieczna i nie zagraża wolności słowa”. Śmiech na sali!!!

No i na koniec…Być może wszystkiemu winni są niedojrzali rodzice, dający swoim dzieciom „dobry” przykład. W końcu to oni odpowiedzialni są za wychowanie swoich pociech.