Adam Nawałka na ustach ekspertów  [Wojtek Grzegorzyca]

 

Zanim Adam Nawałka oficjalnie objął stanowisko selekcjonera reprezentacji jego nazwisko niejednokrotnie pojawiło się w mediach. Jedni go wychwalają, inni krytykują. Wśród nich są tacy, co uważają, że nic się nie zmieni i będzie jak za czasów Fornalika. Zdaniem tych drugich, to czas zmian w reprezentacji. Ilu ekspertów, tyle teorii. A jak jest na prawdę?


Strategia

Na pewno Adam Nawałka to nie drugi Waldemar Fornalik. Inny charakter, inny sposób prowadzenia drużyny i przede wszystkim inna koncepcja gry. Zaangażowanie, krew, pot i łzy na boisku – tak powinna wyglądać drużyna Adama Nawałki.

 

Jak sam zapowiedział na wtorkowej konferencji, drużyna będzie opierała się na grupie zawodników, którzy już od dawna grają w reprezentacji i robią to dobrze. Dodatkowo ma pojawić się kilku młodych, gniewnych, dzięki którym drużyna nabierze bardziej wyrazistego stylu.

 

To na pewno pomysł dobry, bo na kim w przyszłości opierać grę reprezentacji, jak nie na młodych zawodnikach? Z pewnością Adam Nawałka to bardzo dobry trener, ale czy sprawdzi się w roli selekcjonera reprezentacji?

 

Nawałka selekcjoner

Na oceny przyjdzie czas.. Najpierw Nawałka musi zebrać drużynę i stworzyć zgrany kolektyw. 10 listopada odbędzie się zgrupowanie w Grodzisku Wielkopolskim. Pięć dni później we Wrocławiu reprezentacja Polski zagra ze Słowacją. Wtedy będziemy mogli obserwować pierwsze owoce pracy nowego selekcjonera.