17 OFPA [Michał Sopicki]

17 Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej odbył się w dniach od 21 do 24 lutego. Organizatorem był Klub Energetyka Fundacja ER, która już od 17 lat umożliwia młodym artystom zaprezentowanie się na deskach estradowych. 

W finale  Konkursu Otwartego występowało 10 uczestników, z których czworo otrzymało możliwość uczestnictwa w Konkursie Krajowym. Atrakcją wieczoru był koncert Moniki Brodki.

W drugim i trzecim dniu Festiwalu odbyły się dwie część Konkursu Krajowego, gdzie występowało łącznie 20 wokalistów. Gwiazdami wieczoru byli: Grzegorz Turnau & Przyjaciele – Dorota Miśkiewicz, Basia Gąsienica – Gewont, Stanisław Soyka, a także Renata Przemyk i Goście – Natalia Lubrano i Czesław Mozil.

Koncert Galowy odbył się w Rybnickim Centrum Kultury, gdzie zostały rozdane nagrody. Każdy z laureatów wykonał konkursową piosenkę. Główną nagrodę – Grand Prix Festiwalu – przyznano Łukaszowi Majewskiemu z Sitna koło Gdańska. Warto dodać, że artysta pisze i śpiewa swoje teksty.  Zebrani w sali RCK goście mili okazję zobaczyć i usłyszeć  występ Janusza Radka i Ani Rusowicz, którzy prezentowali utwory Czesława Niemena i Ady Rusowicz.